Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Dobrzeniu Wielkim rozpoczął się protest głodowy

26 grudnia wieczorem osiem osób rozpoczęło głodówkę w proteście przeciwko powiększeniu Opola kosztem gminy.

Dzisiaj, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana męczennika (26 grudnia) po wieczornym kolędowaniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim sześć osób rozpoczęło głodówkę w proteście przeciwko wchodzącemu w życie 1 stycznia 2017 r. rozporządzeniu ws. powiększenia granic administracyjnych Opola. Późniejszym wieczorem do protestu głodowego dołączyły dwie kolejne osoby.

Protestujący od ponad roku – najpierw przeciwko planom prezydenta Opola, a potem rządowemu ich zatwierdzeniu – mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki od kilku miesięcy zapowiadali możliwość podjęcia protestu głodowego. Do głodujących dzisiaj ośmiu mieszkańców Dobrzenia Wielkiego i Opola jutro rano zamierza dołączyć kilka osób. Głodujący przebywają w sali kinowej GOK Dobrzeń Wielki.

Protestujący apelują do premier Beaty Szydło o cofnięcie decyzji.

Szersza relacja z Dobrzenia Wielkiego jutro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL