Nowy numer 42/2019 Archiwum

Troje głodujących zawiesza protest. Prośba do ministra Błaszczaka

Dzisiaj w Kurii Diecezjalnej w Opolu w obecności biskupa opolskiego Andrzeja Czai odbyły się negocjacje między prowadzącymi strajk głodowy a wojewodą opolskim i prezydentem Opola.

Rozmowy trwały ok. 5 godzin. Ich wynikiem jest zgoda wojewody opolskiego Adriana Czubaka na przekazanie prośby o spotkanie z głodującymi ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Mariuszowi Błaszczakowi. Ze strony strajkujących wyrazem woli kompromisu jest zawieszenie głodówki przez trzech jej uczestników.

Mediatorem w rozmowach był biskup opolski Andrzej Czaja, który od początku konfliktu dążył do spotkania zwaśnionych stron przy stole obrad.

Wynikiem rozmów jest oświadczenie o następującej treści:

„Dziś odbyło się spotkanie protestujących z Wojewodą i Wicewojewodą Opolskim, Prezydentem Opola w obecności ks. biskupa Andrzeja Czai w Kurii Diecezjalnej w Opolu.

Protestujący poprosili Wojewodę Opolskiego o przyjazd Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do głodujących. Wojewoda poinformował, że przekaże tę prośbę. W ramach kompromisu, część z protestujących zadeklarowała, że zawiesi głodówkę.

Opole, 2 stycznia 2017 r.”

Oświadczenie podpisali: Maria Koschny, Gerard Kasprzak i Janusz Piontkowski (uczestnicy strajku głodowego), Adrian Czubak (wojewoda opolski), Violetta Porowska (wicewojewoda opolski), Arkadiusz Wiśniewski (prezydent Opola, podpis nieczytelny), bp Andrzej Czaja, Łukasz Kołodziej (prezes Grupy Lokalnej „Balaton” i wydawca internetowego serwisu powiatu opolskiego), Martyna Kolemba (rzecznik wojewody opolskiego)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL