Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zmarł o. Jan Zimolong SVD

Pogrzeb odbędzie się w piątek 27 stycznia w Dobrzeniu Wielkim.

17 stycznia w Domu Misyjnym św. Gabriela w Mödling pod Wiedniem w 85. roku życia, 65. roku ślubów zakonnych i w 58. roku życia kapłańskiego zmarł werbista o. Jan Zimolong.

Urodził się 23 października 1932 r. w Dobrzeniu Wielkim, w rodzinie Franciszki z domu Sekulla i Alberta, który był cieślą. Jan był szóstym z ośmiorga ich dzieci. Po ukończeniu podstawówki w 1947 r. poszedł do niższego seminarium duchownego werbistów w Nysie.

Święcenia kapłańskie przyjął 1 lutego 1959 r. Pracował duszpastersko jako wikariusz w Bytomiu, Rybniku, Toszku, następnie zastępował proboszcza w Płoskini (na Warmii). W 1969 r. został proboszczem w Żytkiejmach k. Gołdapi (diecezja olsztyńska).

W 1975 r. wyjechał do pracy w Austrii, gdzie był proboszczem parafii Prottes (archidiecezja wiedeńska), w której pracował przez 40 lat, aż do przejścia na emeryturę w wieku lat 82. Potem dodatkowo był duszpasterzem w parafii Mannersdorf (od 1978 r.) i Ebenthal (od 1983 r.), w których pracował do 2009 r.

W 2005 r. uzyskał tytuł Honorowego Obywatela Prottes. Pogrzeb śp. o. Jana Zimolonga odbędzie się w piątek 27 stycznia o godz. 11 w kościele św. Rocha w rodzinnym Dobrzeniu Wielkim.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma