Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wszystkiego dobrego dla chorego

Napisz list, który wolontariusze zaniosą do chorych przebywających w szpitalach i w hospicjum.

Fundacja "Dr Clown"oraz Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki zapraszają do włączenia się w akcję "Wszystkiego dobrego dla chorego", która organizowana jest z okazji Światowego Dnia Chorego. Celem akcji jest przesłanie dobrych myśli, życzeń i pozdrowień dla chorych na specjalnie przygotowanych pocztówkach.

- Kto z nas nigdy nie chorował ręka do góry? Prawdopodobnie nikt się nie zgłosił. Choroba to czas kiedy w osłabieniu organizmu doświadczamy wsparcia otoczenia wokół nas. Jako dzieci troskliwie jesteśmy wtedy otoczeni rodzicami, którzy do łóżka podają nam herbatę. Jako dorośli doświadczamy również wsparcia ze strony rodziny, najbliższych… a czasem osób z nami nie związanych. 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego! Dzień w którym my wszyscy mamy specjalną szanse, by wesprzeć chorujących - zachęca Marta Szewerda, pełnomocnik regionalny Fundacji „Dr Clown” w Opolu.

Kartki, z których zerkają na nas kolorowi „doktorzy clowni” i lalki z teatru, oraz specjalne skrzynki pocztowe można znaleźć od 6 do 10 lutego w Opolu w następujących miejscach:

  • kawiarnia Coffeemoment,
  • kawiarnia Book a Coffee,
  • kawiarnia Kofeina 2.0,
  • kawiarnia Cellarium,
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu,
  • Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki,
  • Opolskie Centrum Rekreacji Fitness Klub FitLife.

10 i 11 lutego wolontariusze Fundacji „Dr Clown” wraz z przedstawicielem Opolskiego Teatru Lalki i Aktora zaniosą listy do chorych. Dla dzieci planowane są także dodatkowe atrakcje na oddziale pediatrii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma