Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Blask dziecięcych oczu za świece

Dla kupujących płomień na wigilijnym stole, a dla uczestników projektów charytatywnych radość.

Ponad 85 tys. świec udało się sprzedać podczas 23. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas Diecezji Opolskiej podsumowała już ubiegłoroczną, przedświąteczną akcję.

A jest się z czego cieszyć – 85 tys. świec, to o cztery i pół tysiąca więcej niż w roku ubiegłym. Ze sprzedaży uzyskano tym razem 354.714 złotych.

Rok temu grupa młodych z Kędzierzyna-Koźla ze swoim proboszczem, przy wsparciu z WDPD spędziła kilka dni w Pokrzywnej.   Rok temu grupa młodych z Kędzierzyna-Koźla ze swoim proboszczem, przy wsparciu z WDPD spędziła kilka dni w Pokrzywnej. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Dochód ten podzielony zostanie na 3 części:

- 10 groszy z każdej świecy (w sumie 8.500 zł) trafi za pośrednictwem Caritas Polska na projekty pomocowe dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata. 50 groszy z każdej świecy tj. kwota 42.500 zł pozostanie w parafiach, gdzie zostanie wykorzystana przez Parafialne Zespoły Caritas na pomoc dzieciom w parafiach. A kwota 303.714 zł. zostanie rozdysponowana w ramach konkursu na projekty pomocowe dla dzieci, które organizować będą Parafialne Zespoły i Szkolne Koła Caritas Diecezji Opolskiej – tłumaczy ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. Jednocześnie dziękuje wszystkim, którzy nabyli wigilijne świece Caritas bądź przyczynili się do ich rozprowadzania.

Konkurs ogłoszony zostanie w marcu 2017 roku na stronie internetowej: www.caritas.diecezja.opole.pl. Tak jak w ubiegłych latach ma on na celu rozwijanie wyobraźni miłosierdzia, pogłębianie ducha wspólnoty parafialnej oraz objęcie pomocą jak największej liczby uczestników. Rok temu zrealizowano dzięki temu ponad 20 różnych pomysłów.

W Wigilijne Dzieło razem z katolicką Caritas angażuje się też prawosławna Eleos i protestancka Diakonia.   W Wigilijne Dzieło razem z katolicką Caritas angażuje się też prawosławna Eleos i protestancka Diakonia. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma