Nowy numer 3/2021 Archiwum

Blask dziecięcych oczu za świece

Dla kupujących płomień na wigilijnym stole, a dla uczestników projektów charytatywnych radość.

Ponad 85 tys. świec udało się sprzedać podczas 23. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas Diecezji Opolskiej podsumowała już ubiegłoroczną, przedświąteczną akcję.

A jest się z czego cieszyć – 85 tys. świec, to o cztery i pół tysiąca więcej niż w roku ubiegłym. Ze sprzedaży uzyskano tym razem 354.714 złotych.

Blask dziecięcych oczu za świece   Rok temu grupa młodych z Kędzierzyna-Koźla ze swoim proboszczem, przy wsparciu z WDPD spędziła kilka dni w Pokrzywnej. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Dochód ten podzielony zostanie na 3 części:

- 10 groszy z każdej świecy (w sumie 8.500 zł) trafi za pośrednictwem Caritas Polska na projekty pomocowe dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata. 50 groszy z każdej świecy tj. kwota 42.500 zł pozostanie w parafiach, gdzie zostanie wykorzystana przez Parafialne Zespoły Caritas na pomoc dzieciom w parafiach. A kwota 303.714 zł. zostanie rozdysponowana w ramach konkursu na projekty pomocowe dla dzieci, które organizować będą Parafialne Zespoły i Szkolne Koła Caritas Diecezji Opolskiej – tłumaczy ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. Jednocześnie dziękuje wszystkim, którzy nabyli wigilijne świece Caritas bądź przyczynili się do ich rozprowadzania.

Konkurs ogłoszony zostanie w marcu 2017 roku na stronie internetowej: www.caritas.diecezja.opole.pl. Tak jak w ubiegłych latach ma on na celu rozwijanie wyobraźni miłosierdzia, pogłębianie ducha wspólnoty parafialnej oraz objęcie pomocą jak największej liczby uczestników. Rok temu zrealizowano dzięki temu ponad 20 różnych pomysłów.

Blask dziecięcych oczu za świece   W Wigilijne Dzieło razem z katolicką Caritas angażuje się też prawosławna Eleos i protestancka Diakonia. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama