Nowy numer 43/2020 Archiwum

Modlitwa do Matki Bożej Opolskiej

"Przy obchodzie 800-lecia miasta Opola, w sytuacji wielu trudnych wyzwań dla Kościoła i chrześcijańskiej egzystencji, powierzamy się na nowo Twojej macierzyńskiej opiece".

Biskup opolski Andrzej Czaja ułożył modlitwę z okazji peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Opolskiej. Peregrynacja, która rozpoczęła się z początkiem lutego, w pierwszym etapie obejmuje parafie Opola i wpisuje się w świętowanie 800. rocznicy nadania praw miejskich stolicy Opolszczyzny. Jest też formą duchowego przygotowania do zawierzenia Matce Bożej miasta i jego mieszkańców, zaplanowanego na 24 czerwca 2017 r.

Modlitwa do Matki Bożej Opolskiej:

„Boża Rodzicielko Maryjo, Matko Pana naszego Jezusa Chrystusa, Pani opolskiej ziemi, już od dawna z Twego obrazu w opolskiej katedrze spoglądasz na nas. Piękna, cicha i skromna zapraszasz do siebie tych, którzy Tobie ufają i oczekują pomocy. Przyjmij, Dobra Pani, nasz hołd uwielbienia, który Ci składamy jako Bogurodzicy i Marce Kościoła. Pragniemy Cię sławić, jak sławił Cię archanioł Gabriel i jak Cię sławi Kościół przez wieki.

Przychodzimy do Ciebie z dziecięcą ufnością, wierząc w Twoje przemożne orędownictwo u Boga. Przynosimy Ci nasz trud codzienny, nasze radości i nasze nędze. Wstawiaj się za nami do Boga, bo trzeba nam światła i mocy Bożego Ducha, Bożego pokoju, bo potrzebne nam Boże miłosierdzie, gdy słabniemy i upadamy, a także obfitość łaski, aby żyć według Bożych przykazań i kroczyć drogą do nieba.

Spoglądając na Twój piękny wizerunek, odczytujemy na nowo mowę Twego ciepłego wejrzenia i gestu dłoni wskazującej na Jezusa. Zdajesz się mówić: „Weźcie mojego Syna w swoje życie. On ma dla was błogosławieństwo i pełnię prawdy, On ofiarowuje wam swoje życie. Ogarnia was wszystkich swoją miłością i jest waszym zbawieniem.” Jak niegdyś w Kanie Galilejskiej dzisiaj o nas mówisz: „Zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie” (J 2,5).

Matko Chrystusowa, Matko Dobrej Rady, zatroskana w nasze dobro, duchowy rozwój i życie wieczne, wyrażamy przed Tobą naszą gotowość nawrócenia i odnowy ducha, przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, zawierzenia i oddania Mu życia. Przy obchodzie 800-lecia miasta Opola, w sytuacji wielu trudnych wyzwań dla Kościoła i chrześcijańskiej egzystencji, powierzamy się na nowo Twojej macierzyńskiej opiece, a świadomi słabości i grzeszności prosimy o Twoje wielorakie wsparcie i orędownictwo za nami u Boga.

Tobie, Matko naszego Pana, zawierzamy Kościół na opolskiej ziemi, jego zadania i potrzeby. Weź w swą opiekę Biskupa Opolskiego, jego biskupów pomocniczych, biskupów seniorów, kapłanów, rodziny zakonne oraz lud wierny. W Twoje matczyne ręce oddajemy dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny, osoby samotne i seniorów, chorych i cierpiących, a zwłaszcza tych, którzy już kończą swoją ziemską drogę. Pamiętaj o zmarłych biskupach i kapłanach naszej diecezji, a także o naszych dobrodziejach i wszystkich naszych bliskich zmarłych.

O Maryjo, Opolska Pani, szczególnie powierzamy Tobie nasze miasto, jego dobro duchowe i materialne, jego życie i rozwój, dziś i jutro. Pamiętaj o nas i racz wstawiać się u Boga za nami, by nie zabrakło w nas silnej wiary, ufnej nadziei i żaru miłości między nami. Matko, przyjmij to nasze wołanie i nie opuszczaj nas. Matko prowadź. Prowadź nas ku poznaniu i miłowaniu jedynego i prawdziwego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama