Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Środa Popielcowa w Opolu

W tym roku w liturgii stacyjnej wezmą udział młodzi, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży.

W Środę Popielcową (1 marca) w Opolu po raz czwarty odprawiona zostanie liturgia stacyjna. Nabożeństwo z udziałem biskupów, księży, sióstr zakonnych, kleryków i wiernych rozpocznie się o 18.00 w kościele oo. franciszkanów.

Następnie uczestnicy liturgii procesyjnie przejdą z zapalonymi świecami w rękach przez opolski rynek do katedry. Tam o 18.30 Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem będzie przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja.

Udział w liturgii wezmą opolscy uczestnicy i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Poniosą krzyż, który otrzymali od biskupa opolskiego w Dzień Wspólnoty na Górze św. Anny. Będzie to forma przygotowania do peregrynacji krzyża, jaka ma się rozpocząć w diecezji opolskiej w Niedzielę Palmową, czyli w XXXII Światowy Dzień Młodzieży.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma