Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zostań liderem EDK

Wyruszyć, by być bliżej Boga, doświadczyć choć trochę Jego cierpienia i wytrwać... A może umożliwić to też innym w swojej okolicy?

Zostań liderem EDK   Ktoś musi wyznaczyć szlak, by inni mogli nim podążyć Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Do tej pory chętni do towarzyszenia Jezusowi z krzyżem i ofiarowania Mu swojego zmęczenia, nocnego trudu i bólu mogli wyruszyć z Gogolina, Kędzierzyna-Koźla i Opola. Trasy wiodły na Górę Świętej Anny i do Kamienia Śląskiego. W tym roku doszły już dwie kolejne, ale w niektórych rejonach przydałoby się jeszcze coś zorganizować. Stąd poszukiwania kolejnych liderów.

- Jeśli jesteś pełnoletni i masz pomysł na trasę EDK, którą można przejść, zgłoś się - zachęca Bartosz Tumiłowicz, inicjator kędzierzyńskich nitek, koordynujący w tym roku trasy w naszym regionie.

Liderem może być osoba świecka, ale także duchowni, obecnie sporą grupę stanowią księża. Przeważają mężczyźni, choć nie ma przeszkód, by liderką została kobieta.

- To cenne doświadczenie, ekstremalna przygoda, poznaje się nowych, ciekawych ludzi żyjących wyzwaniami. Nie trzeba się bać – otrzymuje się wsparcie, informacje z zakresu zarządzania, niezbędne materiały i... pomoc Ducha Świętego – mówi młody koordynator, podkreślając że bez tego ostatniego nie dałby rady.

Podkreśla, że rejon może powstać w dowolnej miejscowości, choć oczywiście łatwiej jest w miastach, bo tam jest więcej potencjalnych uczestników. Nysa, Kluczbork, Brzeg, Głubczyce, Głuchołazy, Olesno, Głogówek - spore w sumie miejscowości, gdzie mogłoby coś powstać – dodaje.

Do zadań Lidera Rejonu EDK należą przede wszystkim wytyczenie trasy zgodnie ze standardami EDK w swojej okolicy oraz przygotowanie jej opisu, przygotowanie mapki dla uczestników, oraz znalezienie księdza, który odprawi Mszę na rozpoczęcie EDK. W realizacji tego ma pomóc szkolenie (online oraz 1 stacjonarne) i stworzenie zespołu osób (wystarczą 2-3), który pomoże w organizacji całego przedsięwzięcia. Takie szkolenie odbędzie się 5 marca i właściwie do tego dnia jest czas, żeby się zgłosić, choć jeżeli ktoś się zgłosi nawet później lub nie będzie w stanie w nim uczestniczyć, to koordynatorzy obiecują pomoc i indywidualny instruktaż.

Zgłaszać można się przez formularz na stronie: www.edk.org.pl/pl/stworz-edk/stworz-edk-2017.html

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL