Nowy numer 42/2019 Archiwum

Uczczą św. Jana Pawła II na sportowo

Biegi uliczne dorosłych, dzieci i młodzieży, nordic walking i bieg rodzinny z torbami. 2 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu.

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina” zaprasza do udziału w „Mini Maratonie Manhattan pamięci Jana Pawła II”. Impreza sportowo-rekreacyjna odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w dzień 12. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II - 2 kwietnia 2017.

- Będzie to bieg uliczny na dystansie 10 proc. maratonu, tj. 4,2 km, marsz nordic walking na 2,1 km oraz biegi uliczne dla dzieci i młodzieży na odcinkach 200 m do 1000 m. Nowością będzie „bieg rodzinny z torbami”. To impreza integracyjno-sportowa, na którą zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych - informuje Piotr Orian, koordynator zawodów.

- W naszym mieście czcimy św. Jana Pawła II na sportowo od lat. Na 25-lecie pontyfikatu JPII sztafeta z Komorna składająca się z 16 biegaczy - nauczycieli, uczniów i mieszkańców Kędzierzyna-Koźla pokonała w 5 dni 1800 km. Później odbyło się kilka „Biegów Pamięci” na trasie: Góra św. Anny - Kedzierzyn-Koźle. Pływacki memoriał Jana Pawła II organizowany przez Olimpiady Specjalne to również wspaniała impreza. Taka „sportowa religijność” staje się bardzo popularna. Najlepszym przykładem są Ekstremalne Drogi Krzyżowe cieszące się wielkim zainteresowaniem - mówi Gerard Wilczek, prezes Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina".

Biegi i marsz odbędzie się kędzierzyńską aleją Jana Pawła II. Start i meta naprzeciw Hali Manhattan i Hali Sportowej "Śródmieście". Biuro zawodów czynne od godz. 10 w Hali Sportowej „Śródmieście”.

Regulamin i zapisy: maratonypolskie.pl

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL