Nowy numer 41/2019 Archiwum

Za tydzień ruszy Dominikańska Szkoła Wiary

Na inaugurację wykład o. Marka Miławickiego OP: "Przekazywać owoce kontemplacji".

Z inicjatywy grupy świeckich dominikanów i wolontariuszy oraz ks. proboszcza Marka Trzeciaka w sobotę 25 marca w opolskim kościele „na górce” ruszy „Dominikańska Szkoła Wiary”.

Pierwszym wykładowcą będzie o. Marek Miławicki OP, teolog i historyk, specjalizujący się w nowożytnej i współczesnej historii Zakonu Kaznodziejskiego (Dominikanów). Temat wykładu: „Przekazywać owoce kontemplacji – źródła tożsamości dominikańskiej”. Początek o godz. 10, a o godz. 12 spotkanie inaugurujące Dominikańską Szkołę Wiary zakończy się Eucharystią.

Dominikańska Szkoła Wiary to cykl wykładów na tematy teologiczne, etyczne, filozoficzne i życia społecznego. DSW organizowane są w różnych miejscach Polski, a także poza granicami naszego kraju.

W opolskim kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha „na górce” spotkania DSW będą odbywać się co miesiąc. Miejsce nie jest przypadkowe – od końca wieku XIII do roku 1530, a potem od 1604 do sekularyzacji w 1810 był to kościół dominikański.

Za tydzień ruszy Dominikańska Szkoła Wiary  

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL