Nowy numer 42/2019 Archiwum

Modlitwa i spotkanie z bratem z Taizé

W Opolu będzie gościł brat Wojtek, Polak z ekumenicznej wspólnoty z Francji.

W przyszły wtorek (28 marca) do Opola przyjedzie brat Wojtek ze wspólnoty Taizé. Opole jest jedną z ponad 20 polskich miejscowości, które od połowy marca odwiedzają dwaj bracia z ekumenicznej wspólnoty założonej przez brata Rogera.

Celem ich wizyty są odwiedziny grup, które uczestniczyły w Europejskim Spotkaniu Młodych w Rydze (na przełomie roku 2016 i 2017), wspólna modlitwa, rozważanie słowa Bożego i spotkania.

W Opolu głównym punktem spotkania z bratem Wojtkiem będzie nabożeństwo w kościele seminaryjno-akademickim. Początek o godz. 19. W trakcie nabożeństwa śpiewać będzie chór czterogłosowy pod dyrekcją ks. Joachima Waloszka, a grać będzie zespół muzyczny pod dyrekcją Huberta Prochoty. Po modlitwie odbędzie się spotkanie z bratem Wojtkiem w salkach DA "Resurrexit" (pod kościołem).

Program pobytu brata Wojtka w Opolu jest bogaty, a w nim m.in. spotkanie rekolekcyjne z uczniami szkoły katolickiej (9.30 - kościół seminaryjny), spotkanie z chorymi w hospicjum "Betania" (11.30), Msza św., modlitwa popołudniowa i spotkanie w centrum duszpasterstwa młodzieży (godz. 15 - pl. Mickiewicza 1).

Poniżej filmik o wspólnocie z Taizé, jej życiu, które jest wezwaniem do jedności i pokoju. Na tle muzyki kanonów i obrazów z życia wspólnoty opowiada o niej m.in. brat Alois, obecny przeor wspólnoty (j. angielski).

Taizé - Music of Unity and Peace (Trailer)
Deutsche Grammophon

Modlitwa i spotkanie z bratem z Taizé  

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL