Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tajemnice średniowiecznych świątyń

Zmiana w planie wielkopostnych wykładów otwartych. W najbliższą sobotę usłyszymy wykład ks. prof. Piotra P. Maniurki.

Od 1. soboty Wielkiego Postu odbywają się w Opolu wykłady otwarte, które w tym roku poświęcone są 800-leciu lokacji miasta Opola. Dotychczas prelekcje, wpisujące się w temat "800 lat Opola. W herbie miasta – krzyż", wygłosili: prof. Anna Pobóg-Lenartowicz, ks. prof. Andrzej Hanich oraz bp prof. Jan Kopiec.

W najbliższą sobotę, 25 marca, usłyszymy wykład pt. "Tajemnice średniowiecznych świątyń Opola", który wygłosi ks. prof. Piotr Paweł Maniurka, a nie jak wcześniej zapowiadano prelekcję prof. Remigiusza Pośpiecha pt. "Kościół św. Krzyża w Opolu jako ośrodek kultury muzycznej". Ten drugi wykład usłyszymy dopiero w sobotę 1 kwietnia, zatem nastąpiła zmiana w kolejności dwóch wykładów.

Tak jak wcześniej zapowiadano, cykl zakończy się w sobotę 8 kwietnia prelekcją pt. "Wkład biskupów opolskich w rozwój życia religijnego i kulturalnego Opolszczyzny", którą przygotował ks. prof. Helmut Sobeczko.

Wszystkie wykłady odbywają się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4). Rozpoczęcie każdorazowo o 15.30.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL