Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Bohater Katechezy" - tydzień przed finałem

Dotąd najwięcej głosów otrzymali: Sebastian Jokiel, Edyta Bem i Tymoteusz Morela.

Za tydzień ostatni dzień głosowania w plebiscycie „Bohater Katechezy 2017” organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Przypominamy, że głosy (za pośrednictwem facebookowego mechanizmu „lubię to!” lub „serduszka”) można oddawać tylko do piątku 31 marca do godz. 23.59.

Jak wygląda sytuacja na tydzień przed finałem? Prowadzi Sebastian Jokiel z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie. Zebrał już ponad 1140 głosów. Przy plebiscytowej sylwetce pana Sebastiana pojawia się też sporo komentarzy.

Czytamy w nich m.in.: „Człowiek powołany przez Boga do głoszenia Jego słowa, a że jako słuchaczy wybrał sobie ludzi młodych, musiał wybrać sobie również ścieżkę, jaką dotrze do tych ludzi. Ścieżka muzyczna jest chyba najlepszą drogą, aby dotrzeć do serc i dusz. Najlepszy katecheta, który o Bogu mówi wprost z miłością serca” (Oskar).

„Wspaniały katecheta, otwarty na propozycje młodzieży, a lekcje religii niezapomniane” (Patrycja).

„Najcudowniejszy katecheta ! Dzięki Panu chciało się siedzieć na religii” (Jola).

Drugie miejsce na chwilę obecną zajmuje Edyta Bem - katechetka w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, która tytuł „Bohatera Katechezy” otrzymała już w 2015 roku. W tegorocznym głosowaniu pani Edyta dotąd uzyskała ponad 930 głosów.

Również przy jej sylwetce plebiscytowej pojawiają się liczne komentarza. Przeczytamy w nich m.in.: „Pani Edyta Bem jest naprawdę wspaniałym człowiekiem. Pomogła mi i mojej klasie w szkole, i to nie jeden raz. Również po skończonej szkole” (Sylwia).

„Wspaniała kobieta, wspaniały nauczyciel” (Agata).

Z kolei na trzecim miejscu plasuje się Tymoteusz Morela, katecheta w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu. Zebrana dotąd liczba głosów to blisko 690.

W komentarzach możemy przeczytać m.in. „Najlepszy katecheta, jakiego można sobie wymarzyć. To dzięki niemu nie wypisałam się z lekcji religii, a taki zamiar miałam przy poprzednim nauczycielu. Niesamowite podejście do ludzi i zaangażowanie w swoją pracę może być przykładem dla innych ludzi” (Sabrina).

„Dzięki panu Tymoteuszowi Morela zacząłem chodzić na lekcje religii, (…) więcej rozmawiało się na przerwie niż na lekcjach” (Karol).

„Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu” (Paweł).

Głosować można również na:

  • Angelikę Gricman z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu (obecnie ponad 180 głosów);
  • ks. Łukasza Knosalę z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VI w Opolu (obecnie ponad 420 głosów);
  • ks. Daniela Nowaka z Publicznego Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Opolu (obecnie blisko 580 głosów);
  • Grażynę Tereńczuk z Publicznego Gimnazjum w Tarnowie Opolskim (obecnie blisko 140 głosów);
  • Piotra Wajsa z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Opolu (obecnie ponad 190 głosów);
  • Różę Wilczek z Publicznego Gimnazjum w Walcach (obecnie blisko 630 głosów);
  • ks. Krzysztofa Wojtowicza z Publicznego Gimnazjum w Pietrowicach (obecnie ponad 330 głosów).

Oddanie głosu odbywa się na stronie facebook.com/bohater.katechezy

Plebiscyt odbywa się pod patronatem honorowym Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz pod patronatem medialnym „Gościa Opolskiego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama