Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dla rodzin wielodzietnych, chorych, potrzebujących

W piątek i sobotę Caritas Diecezji Opolskiej prowadzi wielkanocną zbiórkę żywności.

W piątek 24 marca zbiórka potrwa od 12.00 do 20.00, a w sobotę 25 marca od 10.00 do 20.00 lub do zamknięcia sklepu. Prowadzona jest przez Caritas Diecezji Opolskiej w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej diecezji.

- Podczas wielkanocnej XII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki - informuje Katarzyna Ankiewicz, koordynator projektu w diecezji opolskiej.

Wyjaśnia, że za pomocą prostego gestu przekazania żywności można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. - Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności – informuje K. Anklewicz z opolskiej Caritas.

Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 450 wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas.

Wielkanocna zbiórka przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Tesco, Lewiatan, Kaufland, Polomarket i wielu innych. Pełna lista sklepów - TUTAJ.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL