Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dla cierpiących z powodu uzależnienia

Na Rekolekcje Trzeźwościowe w Winowie zaprasza ks. Marcin Marsollek.

Rekolekcje potrwają od czwartku do soboty (6–8 kwietnia) w kościele pw. Ducha Świętego w Winowie-Opolu. Początek codziennie o godz. 19.

Pierwszy dzień poświęcony jest członkom rodziny osoby uzależnionej. - Ci, którzy najdłużej walczą o uzależnionego, sami są zmęczeni, wyczerpani i bywa, że tracą nadzieję. Będziemy prosić dla nich o dar miłości samarytańskiej i wytrwałość w dawaniu wsparcia bliskim - informuje ks. Marcin Marsollek, terapeuta uzależnień i diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Drugi dzień rekolekcji skierowany jest szczególnie do osób dotkniętych nałogami. - Będziemy prosić dla nich o wolność, godność, podjęcie decyzji, aby rozstać się z tym, co ich niszczy. Będziemy przepraszać za grzechy wynikające z uzależnienia, za zniszczone relacje rodzinne, małżeńskie - wyjaśnia ks. Marsollek.

Trzeci dzień rekolekcji będzie poświęcony dzieciom alkoholików. - One niewinnie cierpiały, straciły radość i chęć życia, nie radzą sobie z własnymi emocjami. Nasze spotkanie ma połączyć wszystkich w Bożej miłości i miłosierdziu, stać się znowu szansą dla rodzin i małżeństw. Nie potrzebują lekarza zdrowi, tylko Ci, co się źle mają, powiedział Jezus. Przychodzimy wszyscy do Niego, chorzy i zdrowi, jako do lekarza duszy i ciała. Będziemy prosić o ratunek dla każdego, kto cierpi z powodu uzależnienia - zachęca do udziału ks. Marcin Marsollek.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma