Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na zajęcia i do domów

– Mam nadzieję, że ten samochód długo będzie was woził i zawsze bezpiecznie dowiezie was na miejsce – mówił Łukasz Żmuda, dyrektor Oddziału Opolskiego PFRON.

Nasz nowy samochód jest bardzo fajny. Na razie tylko z zewnątrz go obejrzałem, ale niedługo będę nim jechał, to zobaczę go również w środku – mówi Marcin z Dobrzenia Wielkiego, uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach, prowadzonych przez Caritas Diecezji Opolskiej. – Czekaliśmy na ten samochód. Żeby był wygodny, żeby dobrze nim się jeździło, żeby była w nim klimatyzacja. I najważniejsze, żeby się nie psuł – wylicza Ula z Chróściny Opolskiej, która od poniedziałku do piątku 2 razy po 40 minut spędza w samochodzie.

Poprzedni bus WTZ psuł się dość często i wtedy zarówno Ula, jak i część jej kolegów i koleżanek nie mieli możliwości dojechania ze swoich domów do Starych Siołkowic na zajęcia. Nowy samochód to bus renault trafic przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie PFRON-u pokryło 65 proc. kosztów jego zakupu, pozostałe 35 proc. w ramach wkładu własnego pokryła Caritas Diecezji Opolskiej. Samochód codziennie będzie przejeżdżał ponad 300 km. – Wniosek o dofinansowanie zakupu nowego busa złożyliśmy do Starostwa Powiatowego w Opolu za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dofinansowanie zostało nam przyznane przez starostę Henryka Lakwę z puli Opolskiego Oddziału PFRON-u w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” – wyjaśnia Grzegorz Węsiora, kierownik WTZ Caritas Diecezji Opolskiej w Starych Siokowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Gość
    14.04.2017 15:08
    Klimatyzacja akurat nie musi być w takim busie. Klimatyzacja nie jest specjalnie zdrowa. Wystarczy okno otworzyć. I jest naturalna klimatyzacja. I bardziej bezpieczna.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL