Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Okażmy serce dzieciom w Aleppo

Marcin Wyrostek & Corazon wystąpią w Opolu na koncercie charytatywnym.

- Chcemy pomagać bardzo konkretnie. Nie chcemy pomagać nie wiadomo komu, a tak się składa, że pochodząca z naszej diecezji s. Brygida Maniurka FMM na co dzień pracuje w Aleppo. Mamy z nią stały kontakt. Przysyła nam zdjęcia i relacje, pokazuje nam, jak tam jest ciężko. Siostry Misjonarki Maryi zajmują się dziećmi i prowadzą placówkę wychowawczą - opowiada ks. Jerzy Kostorz, organizator koncertu charytatywnego na rzecz dzieci w Aleppo.

W Opolu Marcin Wyrostek z zespołem Corazon wystąpią w środę 26 kwietnia o 20.00 w auli seminaryjnej. Cegiełki w wysokości: 70 zł, 50 zł i 30 zł można nabywać na portierni Wydziału Teologicznego (Opole, ul. Drzymały 1), w kancelarii parafii katedralnej oraz w kurii diecezjalnej.

- Dzięki wsparciu miasta Opola i sponsorów koszty związane z koncertem zostały już pokryte, zatem każda złotówka z cegiełek zostanie przekazana do Aleppo. Przed koncertem odbędą się też licytacje - informuje ks. Kostorz.

- Bardzo cieszę się, że taka inicjatywa jest realizowana - mówi biskup opolski Andrzej Czaja. - Znamy sytuację w Aleppo. Być może troszkę w samym mieście bezpieczeństwo się poprawiło, ale warunki egzystencjalne są tak trudne, że ciężko jest przeżyć. Wielu ludzi potrzebuje wsparcia medycznego, nie mówiąc o środkach niezbędnych na życia. Powoli też trzeba zacząć odbudowę tego miasta i przywracanie do normalnego funkcjonowania. Dlatego środki finansowe są ze wszech miar potrzebne - zaznacza ordynariusz.

- Będzie to dobra okazja, by w odpowiedzi na miłość Pana, którą szczególnie przeżywamy w Wielkim Tygodniu i w okresie świąt wielkanocnych, która wyraża się w tym, że oddał za nas życie i jednocześnie objawił przez zmartwychwstanie potęgę swojej miłości, by na tę miłość naszą miłością odpowiedzieć - mówi biskup, prosząc o modlitwę za osoby dotknięte w wielu zakątkach świata wojnami i prześladowaniami.

- Dziękuję za zaproszenie do tej inicjatywy. To bardzo ważna i potrzebna akcja. A dla mnie osobiście i dla moich współpracowników, i myślę, że dla wszystkich mieszkańców Opola, będzie to okazja, by poradzić sobie z uczuciami bezsilności, które dzisiaj dominują w odniesieniu do sytuacji w Syrii - podkreślił prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Marcin Wyrostek, który wystąpi w Opolu, jest akordeonistą, zwycięzcą drugiej polskiej edycji programu „Mam Talent". Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Koncert charytatywny poprzedzi debata na antenie Radia Doxa, w której zaproszeni goście będą opowiadać o sytuacji w Aleppo i całej Syrii, a także podpowiedzą, w jaki sposób można pomóc mieszkańcom tego kraju. Debata rozpocznie się o 14.00.

Natomiast tuż przed koncertem, o 18.30 w kościele seminaryjno-akademickim zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Aleppo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama