Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zbiórka w Niedzielę Palmową

Apel biskupa opolskiego o pomoc dla ofiar kataklizmów w Peru.

„W związku z powodziami i lawinami błotnymi, które w ostatnich tygodniach nawiedziły Peru, gdzie pracują m.in. misjonarze z naszej diecezji, gorąco Was proszę o solidarność wyrażoną w modlitwie i wsparciu materialnym dla ofiar kataklizmu podczas zbiórki do puszek w Niedzielę Palmową” - zaapelował w specjalnym komunikacie biskup opolski Andrzej Czaja.

W peruwiańskiej diecezji Huancavelica, a także w diecezji Chachapoyas od wielu lat pracują misjonarze diecezji opolskiej. Obecnie: ks. Paweł Chudzik, ks. Dariusz Flak, ks. Jan Lachowiecki, ks. Joachim Polh oraz misjonarka świecka Joanna Łupicka.

Pieniądze zebrane w parafiach w Niedzielę Palmową zostaną przekazane Caritas Peru za pośrednictwem Caritas Diecezji Opolskiej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma