Nowy numer 28/2018 Archiwum

W Szczepanowicach klekotali

Ministranci i lektorzy w Triduum Paschalne obchodzili całą parafię.

Lektorzy i ministranci z parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach klekotali, czy też kołatali w Wielki Czwartek po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, trzy razy w Wielki Piątek i trzy razy w Wielką Sobotę.

- Rozpoczynają wcześnie rano, już o 6.00. Przechodzą przez naszą całą parafię. Głośnym uderzeniem drewnianych klekotek przypominają wszystkim, że dni, które przeżywamy, są najważniejsze w całym roku. W ich czasie wspominamy chwalebną śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa - opowiada ks. wikary Mateusz Kozielski.

Chłopcy spotykali się jeszcze na klekotaniu również w południe i o 17.00. - Wielu naszych parafian docenia pielęgnowanie tej tradycji. Obdarowują ministrantów i lektorów owocami i słodyczami - dopowiada wikariusz.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma