Nowy numer 31/2020 Archiwum

Odpust fatimski w Kolonii Łomnickiej

Całodniowe uroczystości w 100. rocznicę objawień w Fatimie. Przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja.

Kościół w Kolonii Łomnickiej został wybudowany w latach 1957-63 staraniem ówczesnego proboszcza ks. Antoniego Kalei oraz parafian, którzy chcieli w ten sposób złożyć wotum dziękczynne za ocalenie w czasie II wojny światowej. W1981 r. w kościele, który jest kościołem filialnym parafii św. Mikołaja i św. Małgorzaty w Wysokiej k. Olesna, stanęła podarowana figura Matki Bożej z Fatimy. Od tego czasu do kościoła na comiesięczne nabożeństwa fatimskie pielgrzymują wierni całej ziemi oleskiej i okolic, a najliczniej w dzień odpustu ku czci Matki Bożej Fatimskiej – 13 maja.

W tym roku całodniowym uroczystościom odpustowym (sobota 13 maja) w Kolonii Łomnickiej, w 100-lecie objawień maryjnych w Fatimie, będzie przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja.

Program uroczystości:

9.15 - Różaniec (spowiedź św.). Śpiewają „Promyki Maryi” z Zębowic.

10.00 - Msza św. w intencji chorych i seniorów (ks. bp Andrzej Czaja);  udzielanie Sakramentu Chorych, uczczenie relikwii Dzieci z Fatimy.

11.30 - Spotkanie przy kołoczu i kawie.

14.00 - Msza św. w intencji sióstr zakonnych z diecezji opolskiej (ks. bp Andrzej Czaja)

17.30 - Nabożeństwo majowe (spowiedź św.)

18.00 - Suma odpustowa (ks. bp Andrzej Czaja) - w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej - o błogosławieństwo dla naszych rodzin i pokój w świecie. Odpust fatimski w Kolonii Łomnickiej   Kościół MB Fatimskiej w Kolonii Łomnickiej naszlaku.com

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama