Nowy numer 32/2020 Archiwum

Odpust patronki spraw trudnych

Św. Rita z Cascii czczona jest w Głębinowie nad Jeziorem Nyskim.

Od trzech lat w Głębinowie k. Nysy kwitnie kult św. Rity, patronki spraw trudnych. Relikwie św. Rity tutejsza parafia św. Urbana otrzymała od sióstr augustianek z klasztoru w Cascii, gdzie żyła i spoczywa święta Rita. Co miesiąc - 22. dnia miesiąca - w Głębinowie odbywają się nabożeństwa ku czci świętej. Przyciągają wielu wiernych nie tylko z najbliższej okolicy. Można o tym przeczytać np. TUTAJ.

W niedzielę 21 maja i w poniedziałek 22 maja w Głębinowie odbędą się uroczystości odpustu ku czci św. Rity. Ich centralnym punktem będzie niedzielna Msza św. o godz. 16.00 połączona z obrzędem błogosławieństwa róż i ucałowaniem relikwii św. Rity. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. dr Adrian Galbas, przełożony prowincjalny poznańskiej prowincji pallotynów.

Uwaga: ponieważ uroczystości odbędą się przy ołtarzu polowym ustawionym nad brzegiem jeziora Nyskiego, nad którym położony jest Głębinów, organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą krzesełka turystyczne, a także parasole i kurtki przeciwdeszczowe na wypadek złej pogody.

Program uroczystości odpustowych podajemy na następnej stronie.

Odpust patronki spraw trudnych   Kościół św. Urbana w Głębinowie Andrzej Kerner /Foto Gość

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama