Nowy numer 42/2019 Archiwum

Religia w „ósemce”

To już trzeci tytuł Bohatera Katechezy, który wędruje w ręce katechetów z Olesna. Po Zdzisławie Pytce i ks. Łukaszu Żabie zwycięzcą plebiscytu został Sebastian Jokiel.

Bohater Katechezy od roku prowadzi lekcje w sali nr 8. Wcześniej uczył w sali w piwnicy i było to miejsce, które z pomocą innych udało mu się dość dobrze wyposażyć. W „ósemce” nad tablicą wisi cały rząd portretowych szkiców. Wśród nich św. Jan Paweł II, św. o. Pio czy papież Franciszek. To prace uczniów, świetne prace. Poniżej, tuż przy tablicy, zawieszona jest gitara. Ciekawostką jest i stos książek o tematyce religijnej – do korzystania. Ale najbardziej zaskakujące okazują się puzzle, których w sali jest naprawdę wiele. – Kto ma jakieś pudełko, to przynosi tutaj. A potem układamy na przykład na zastępstwach – opowiadają Julia Bach i Dawid Gallus z I B. Gotowe obrazki zdobią ściany klasy. Sebastiana Jokiela do udziału w plebiscycie organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zgłosił Horst Chwałek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie. W głosowaniu szybko okazało się, że uczniowie popierają decyzję dyrektora.

Dostępne jest 42% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL