Nowy numer 31/2020 Archiwum

Zaplecze modlitewne księży

Na Górę św. Anny będą pielgrzymować osoby modlące się za księży i za osoby konsekrowane. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Ks. Janusz Iwańczuk, moderator Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów „Oremus”, zaprasza w sobotę 20 maja na diecezjalną pielgrzymkę na Górę św. Anny wszystkie osoby, które należą do „Margaretek”, podjęły duchową adopcję kapłana bądź do codziennego pacierza włączają intencję za księży i o nowe powołanie. Zaprasza też księży i osoby konsekrowane.

Pielgrzymka rozpocznie się o 17.00 w bazylice św. Anny. Konferencję o kapłaństwie w nauczaniu św. Jana Pawła II wygłosi ks. Krzysztof Trembecki. O 17.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

- O 18.15 zaplanowaliśmy przywitanie kard. Stanisława Dziwisza i biskupa opolskiego Andrzeja Czai w bramie bazyliki, a o 18.30 rozpocznie się medytacja „Tryptyku Rzymskiego”, którą poprowadzi aktor Zbigniew Stryj - informuje ks. J. Iwańczuk.

Eucharystia pod przewodnictwem kard. Dziwisza rozpocznie się o 19.00. Po niej wyruszy procesja światła do pomnika św. Jana Pawła II. Należy przywieźć świece. Modlitewne spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00.

Oprawę liturgiczną podejmie parafia pw. św. Antoniego ze Zdzieszowic, natomiast o oprawę muzyczną pielgrzymki zadba orkiestra dęta KWK "Sośnica".

Podczas pielgrzymki będzie można nabyć płyty z wielkoczwartkowymi medytacjami o kapłaństwie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama