Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny

Koncert Uwielbienia z okazji 750 lat Pietrowic Wielkich i 350 lat pątniczego kościółka Świętego Krzyża.

Koncert, podobnie jak to było podczas ubiegłorocznych Dni w Diecezjach, odbył się na parkingu przed plebanią parafii Świętych Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich, czyli tuż przy drodze wojewódzkiej prowadzącej z Raciborza, m.in. do Kietrza i Głubczyc.

Piękne nabożeństwo, łączące śpiew uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu, przygotowała pietrowicka młodzież. A o oprawę muzyczną zadbał zespół Belle Co z Ujazdu.

Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny   Zespół Belle Co z Ujazdu Marzena Szot

- Koncert zatytułowaliśmy tak, jak brzmi temat orędzia papieża Franciszka na XXXII Światowy Dzień Młodzieży: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny! (Łk 1,49)” - opowiadają Gosia Moc i Marzena Szot.

- Modlitwę rozpoczęliśmy fragmentem Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety przez Maryję, bo Maryja, nasza Mama, uczy nas, jak mamy się cieszyć i wychwalać Boga za to, co nam czyni każdego dnia - wyjaśniają organizatorki.

W animowaną przez młodzież modlitwę włączyli się przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz duszpasterze. - Pod koniec koncertu rozdaliśmy młodzieży flagi, znane z innych opolskich koncertów uwielbienia - dodają Gosia i Marzena.

Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny   Uczestnicy plenerowego Koncertu Uwielbienia Marzena Szot

Spotkanie pełne uwielbienia zakończyło się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kościoła parafialnego i rozpoczęciem całonocnej adoracji.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL