Nowy numer 2/2021 Archiwum

Marsze dla życia i rodziny

Przez cały czerwiec poszczególne miasta - Opole, Kluczbork, Nysa, Racibórz, Otmuchów i Strzelce Opolskie będą barwnie manifestować, że "Czas na Rodzinę".

W miastach naszej diecezji, podobnie jak w całej Polsce, ruszają właśnie marsze, będące radosną i barwną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych, szacunku dla życia ludzkiego i radości z posiadania rodziny. Tegoroczne hasło to „Czas na Rodzinę”.

Pierwszy odbył się już 28 maja w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie tradycyjnie po przejściu ul. Chrobrego na stadion „Odry”, przy pięknej pogodzie, odbył się festyn charytatywny „Wakacje Dzieciom”.

W najbliższą niedzielę 4 czerwca podobne manifestacje odbędą się w Opolu i Kluczborku. Opole rozpocznie Mszą św. o 12.00 w katedrze opolskiej. O 13.00 uczestnicy marszu przejdą sprzed katedry na bulwary odrzańskie, gdzie będzie trwał piknik rodzinny.

W Kluczborku marsz, organizowany już piąty raz, także zacznie się Mszą św. o 12.00. Po niej uczestnicy przejdą ulicami miasta na stadion miejski, gdzie od 14.00 będzie festyn rodzinny.

Kolejne marsze odbędą się w Strzelcach Opolskich i Raciborzu w niedzielę 11 czerwca.

W Strzelcach Opolskich będzie to pierwsza edycja tego wydarzenia. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie. W Raciborzu start o 15.00 z Rynku, a finał przy kościele Matki Bożej.

Nysa tym razem połączy dwie imprezy, bo w tym roku będzie się tam odbywał Zjazd Dużych Rodzin (16-18.06.). Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy więc w sobotę 17 czerwca o 17.00 sprzed bazyliki św. Jakuba i Agnieszki, jego uczestnicy przejdą przez Rynek na stadion miejski (przy ul. Kraszewskiego), gdzie będzie odbywała się impreza rodzinna związana także ze zjazdem.

W Otmuchowie szósty już Marsz będzie się odbywał 25 czerwca. Rozpocznie się na Rynku miasta, a zakończy na boisku dawnej Szkoły Podstawowej nr 3.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama