Nowy numer 41/2019 Archiwum

Idźcie i głoście

Trwajcie zawsze przy Panu, służcie Mu wiernie i z wielkim upodobaniem – mówił bp Andrzej Czaja do 7 nowych kapłanów.

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 3 czerwca, bp Andrzej Czaja wyświęcił na księży siedmiu diakonów, absolwentów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego. – Idźcie i głoście. Musicie te słowa Jezusa mieć mocno w sercu, nigdy ich nie zlekceważyć, ale z gorliwością w dniu codziennym wdrażać – apelował ordynariusz. Zachęcał ich przesłaniem papieża Franciszka do młodych: – Trzeba zostawić kanapę będącą obrazem wygodnego życia, w przyzwyczajeniu, przywdziać wyczynowe buty i wspinać się – jak Maryja przez góry do Elżbiety, tak i my na bezdroża, na peryferie życia, by pociągnąć innych do Jezusa. Na podstawie czytania o diakonie Filipie dawał przyszłym kapłanom ważne rady na nową drogę. I tłumaczył za św. Pawłem, czego będzie od nich oczekiwał Kościół: – Nie będziecie upadać na duchu, będziecie unikać postępowania gorszącego, nie będziecie uciekać się do żadnych podstępów ani fałszować słowa Bożego, nie będziecie głosić siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa. By to się stało, trzeba być całkowicie oddanym posługiwaniu na niwie Pańskiej.

Podkreślał, że napędem do tego jest miłość Chrystusa i wiara żywa – skarb, którego trzeba strzec. A dziękując rodzinom neoprezbiterów prosił wiernych o nieustanną modlitwę za nowo wyświęconych i pozostałych kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, nie tylko dla Kościoła opolskiego, ale i powszechnego. Po Mszy św. bp A. Czaja wręczył neoprezbiterom dekrety. Od 24 sierpnia rozpoczną posługę wikariuszowską: ks. Damian Cholewa w parafii Bożego Ciała w Oleśnie, ks. Tomasz Daniła w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku, ks. Wojciech Kuzyszyn w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, ks. Paweł Lisoń w parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, ks. Dawid Sichma w parafii bł. Czesława w Opolu, ks. Damian Sładek w parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku oraz ks. Patryk Wramba w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL