Nowy numer 2/2021 Archiwum

54. KFPP w Opolu będzie transmitowany przez TVP

Dzisiaj podpisano porozumienie między Telewizją Polską i Miastem Opole. Festiwal ma być we wrześniu.

Telewizja i miasto, tj. prezes Kurski i prezydent Wiśniewski podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. TVP opublikowało komunikat na ten temat (kopia poniżej).

54. KFPP odbędzie się w Opolu (co było oczywiste cały czas, ponieważ miasto ma zastrzeżone prawo do tej nazwy), a koncerty odbędą się w opolskim amfiteatrze. Będą produkowane i transmitowane przez TVP.

Telewizja zadeklarowała, że dołoży wszelkich starań, aby „strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu”.

Po nieporozumieniach z kwietnia br., których początkiem był gremialny bojkot artystów spowodowany zarzutami, że prezes TVP Jacek Kurski eliminuje z festiwalu politycznie nieprawomyślnych muzyków (Kayah, Arkadiusz Jakubik), pozostaje pytanie, czy artyści, którzy wycofali się z festiwalu, który miał się odbyć od 9 do 11 czerwca, wystąpią na festiwalu, który ma być we wrześniu. 54. KFPP w Opolu będzie transmitowany przez TVP   Umowa między miastem Opole a TVP TVP / twitter.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama