Nowy numer 42/2019 Archiwum

Uwielbienie przez muzykę

W Opolu odbędą się Warsztaty Uwielbienia w modelu "Harfy i czaszy". Poprowadzi je Olga Juraszus z Domu Modlitwy w Gliwicach.

- Harfa oznacza muzykę, a czasze pełne kadzideł oznaczają modlitwę chrześcijan - tłumaczy Paweł Szczebel z Domu Modlitwy w Opolu.

- Model „Harfy i czaszy” dzieli się na trzy części: adorację (uwielbienie Boga), rozważanie słowa Bożego oraz modlitwę wstawiennicza w intencjach lokalnych i globalnych. Przy każdej części nieustannie płynie muzyka. To muzyka jest bazą i podstawą - wyjaśnia Paweł Szczabel. - Uwielbienie przez muzykę płynie cały czas - dopowiada.

Warsztaty odbędą się w sobotę 24 czerwca w auli Domu Katechetycznego przy parafii katedralnej w Opolu. Rozpoczęcie o 10.00, a zakończenie o 16.00.

Warsztaty są bezpłatne, a zaproszony jest na nie każdy, kto pragnie uwielbiać Pana Jezusa, m.in. soliści, instrumentaliści, posługujący modlitwą wstawienniczą. Nie trzeba się zapisywać.

Organizatorzy zachęcają, by muzycy przynieśli ze sobą instrumenty, na których grają.

Dom Modlitwy w Opolu powstał z inicjatywy dwóch osób z Odnowy w Duchu Świętym w Ozimku - Pawła Szczabla i Ady Wałowskiej. Inicjatywa otrzymała błogosławieństwo biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

Dom Modlitwy jest miejscem, w którym spotykają się chrześcijanie różnych wyznań, aby wspólnie uwielbiać Boga w Trójcy Jedynego. W Opolu dwugodzinne spotkania modlitewne odbywają się w soboty o 18.00 w Centrum Dialogu Obywatelskiego (ul. Koraszewskiego 7-9). Informacje o terminach można znaleźć na profilu Facebook - TUTAJ.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL