Nowy numer 42/2019 Archiwum

Masz talent!

Trwają zapisy na XXI Święto Młodzieży, które rozpocznie się 17 lipca na Górze Świętej Anny.

- Kiedy Pan Bóg stworzył świat i człowieka, powiedział do niego: „Czyńcie sobie ziemię poddaną!” (por. Rdz 1,28). Wszczepił w nas kreatywność i chce, żebyśmy coś robili, Coś przez wielkie „C”. Każdy z nas otrzymał jakiś dar, nazwany w Ewangelii talentem. I tu przychodzą na z pomocą słowa św. Augustyna: „Kochaj i rób co chcesz”! Każdy z nas ma talent i ty - „Masz talent!” - mówią o. Kamil i o. Teofil, franciszkanie z Góry Świętej Anny, tłumacząc tegoroczne hasło.

Święto Młodzieży trwać będzie tym razem od 17 do 22 lipca.

Kolejne dni wypełnią konferencje o rozwoju otrzymanych od Pana Boga zdolności, będą spotkania w grupach, tradycyjne mecze i koncerty - wszystko przepełnione franciszkańską radością.

Wśród zaproszonych gości są: Darek Malejonek (we wtorek), Małgorzata Nawrocka (pisarka - w środę), Mateusz Banaszkiewicz (Kabaret Młodych Panów - w czwartek) i Paweł Przewoźny (reżyser, muzyk - w piątek), którzy opowiedzą o swoich talentach i drodze życiowej.

Na wieczornych koncertach wystąpią: Podzamek Boys (w poniedziałek), Maleo Reggae Rockers (we wtorek), 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach (w środę) oraz Paweł Chustak - Chusti (w czwartek).

Codziennie będzie Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga Krzyżowa.

Koszt (z noclegami w Domu Pielgrzyma lub na polu namiotowym i częściowym wyżywieniem): 75 zł. Zapisy i szczegóły na stronie: swietomlodziezy.com (grupy zorganizowane powyżej 10 osób pod nr. tel. 574 643).

W spotkaniu tym mogą wziąć udział osoby, które ukończyły II klasę gimnazjum (niepełnoletni za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna). Organizatorzy zachęcają też do zaangażowania się w służbę: porządkową, sanitarną, grupę animatorów, w diakonię stołu, liturgiczną, teatralną i zespół PRESS.

Masz talent!   Materiały organizatora

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL