Nowy numer 41/2019 Archiwum

Omdlałe życie

O większe zaangażowanie w życie religijne apelował bp Andrzej Czaja.

Nasze chrześcijańskie życie bardzo często jest omdlałe. W ten sposób na zewnątrz wyraża się to, co korzenie ma w sercu. Jeśli serce jest zobojętniałe, czasem wręcz leniwe, zamknięte, niezaangażowane, ospałe i otępiałe – to nie może być inaczej – mówił do uczestników pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców na Górze Świętej Anny biskup opolski Andrzej Czaja w ostatnią niedzielę czerwca. Tradycyjna pielgrzymka „męska” od lat przyciąga do sanktuarium całe rodziny. W tym roku uczestników było około 6–7 tysięcy, a Mszy św. w grocie lurdzkiej przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec. Kazanie głosił biskup opolski i dalekie było od tonacji typu: cieszmy się, że nasza „tradycyjna śląska wiara” wciąż jest mocna.

Biskup Czaja mówił: – Wiem, że należycie do grona tych jeszcze najbardziej zaangażowanych, tych, którzy najwięcej chcą. Ale kieruję do was jednoznaczne wezwanie: Chciejcie się bardziej przejąć wiarą, chrześcijańskim duchem, Bożą prawdą! Trzeba nam się bardziej zaangażować! Całym sercem! – wołał podkreślając, że choć zdecydowana większość społeczeństwa jest ochrzczona, a ponad 70 procent przyjęło bierzmowanie, to jednak „tego nie widać”.

Jako wyraźny symptom spoganienia biskup opolski wymienił handel w niedzielę. Apelował do rodziców i tych, którzy założą rodziny, aby swoim dzieciom ofiarowali przede wszystkim czas, a nie dobra materialne. – My robimy wiele dla dobra naszych rodzin, troszczymy się o domy, o dobry standard życia, o wykształcenie jak najlepsze naszych dzieci. To wszystko jest ważne. Tylko dlaczego na końcu jest Bóg i Jego sprawy? Tu się wywróciło wszystko. Nasi dziadowie mieli porządek zupełnie inny: Bóg na pierwszym miejscu – mówił bp Andrzej Czaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL