Nowy numer 42/2019 Archiwum

Caritas z pomocą poszkodowanym przez trąbę powietrzną

Pieniądze trafiły już do poszkodowanych parafii. Apel Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai o pomoc dla ofiar anomalii pogodowych.

Wczoraj (poniedziałek 10 lipca) ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiej Caritas, przekazał parafii Cisek 82 tysiące złotych. To obiecana przez niego w sobotę podczas narady sztabu kryzysowego natychmiastowa pomoc finansowa dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną, która przeszła nad gminą Cisek i Bierawa w piątek 7 lipca wieczorem. O sytuacji po przejściu tornada pisaliśmy TUTAJ.

Każda z poszkodowanych rodzin w Landzmierzu otrzyma za pośrednictwem członków parafialnego zespołu Caritas 2 tysiące złotych. Taka kwota trafi również do rodziny z Lubieszowa (parafia Bierawa).

Oszacowane wstępnie straty w gminie Cisek sięgają ok. 1,1 miliona złotych.

Biskup Opolski Andrzej Czaja zaapelował o pomoc dla ofiar anomalii pogodowych na Opolszczyźnie. W niedzielę 23 lipca br. przed kościołami w naszej diecezji przeprowadzona będzie zbiórka datków na ten cel.

Osoby i instytucje, które pragną przekazać pieniądze na pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną, mogą wpłacać darowizny na rachunek Caritas Diecezji Opolskiej: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem: „Trąba powietrzna”.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL