Nowy numer 49/2020 Archiwum

Święta Anna, matka wszystkich (7)

Nie mogę być uczciwym wobec Boga, nie będąc uczciwym wobec żyjących obok ludzi.

Jedno jest pewne: Maryja nauczyła się być matką od swojej matki. Za trzy tygodnie będziemy na Górze. Pójdziemy do bazyliki nie po to, by się zabezpieczać. Pójdziemy, by się nawrócić. Pójdziemy nie z ciekawości. Nie można iść do kościoła, a potem dalej kraść, źle mówić, źle myśleć, oczerniać, wykorzystywać innych. Nie mogę być uczciwym wobec Boga, nie będąc uczciwym wobec żyjących obok ludzi.

Pan Jezus i jego Babcia nie chcą, by Góra św. Anny była kryjówką, jaskinią, grotą (może tu ma źródło historia o smoku i świętym Jerzym?). Góra św. Anny to nie jest miejsce dla tych, którzy przewracają oczami, składają ręce, może i się modlą, ale to wszystko nie koresponduje z ich codziennym życiem.

Święta Anno, nauczycielko i matko Maryi, powiedz nam, że za kilka Mszy Świętych, za odmówione Różańce, może za nowennę pompejańską, nie można usprawiedliwić naszego życia!

Niech ta pielgrzymka będzie naszym nawróceniem, a nie tylko mnożeniem modlitw, szczególnie dzisiaj - w oszalałej od nienawiści Polsce.

Idziemy za trzy tygodnie do Domu Łaski. Nie chcemy szukać w Bogu wspólnika, który przymyka oczy na pewne sprawy. Idziemy tacy, jacy jesteśmy, ale chcemy, by dotarła do każdej osoby ta fantastyczna wiadomość: „Bóg mnie kocha!”.

Święta Anna, matka wszystkich (7)   Plakat pielgrzymki Materiały organizatora

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama