Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zdrowy dom, zdrowe dzieci, zdrowy naród

Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na czuwanie modlitewne o trzeźwość narodu.

- Żyjemy w czasach nowych zagrożeń, które zabierają nam wolność i godność. Jak nigdy dotąd potrzebujemy trzeźwości - trzeźwego umysłu, wiele ludzi dziś jest zagubionych, nie wie, kogo słuchać, kto ma rację - podkreśla ks. Marcin Marsollek, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

- Dar trzeźwego życia nie ogranicza się do odstawienia alkoholu. Trzeźwość to styl życia oparty na rozumie i sumieniu. Trzeźwość dotyczy każdego człowieka, nie ogranicza się tylko do uzależnionych. Można nie być alkoholikiem czy narkomanem, a mieć nietrzeźwy umysł, zdominowany przez nieuporządkowane emocje, popędy, chore ambicje - wyjaśnia duszpasterz.

Zaznacza, że dar trzeźwego życia to umiejętność kierowania się rozsądkiem, zachowanie odpowiedniego dystansu do rzeczywistości, to umiejętność odpowiedzialnego kierowania swoją wolnością, aby nie stać się niewolnikiem nowych technologii, mediów, manipulacji politycznych czy zakładnikiem własnej emocjonalności.

- W sierpniu, miesiącu trzeźwości, chcemy z odwagą odstawić używki, zaniechać zachowań, które nas niewolą, odbierają nam godność, wartość, wolność, samodzielność. Nie chcemy być bankrutami życiowymi ani ofiarami bezwolnej konsumpcji - zaznacza ks. Marsollek, zapraszając na czuwanie z modlitwą o dar trzeźwego życia.

Czuwanie, które poprowadzi ks. Marcin Marsollek, odbędzie się w sobotę 12 sierpnia w kościele Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Rozpoczęcie o 18.00, a zakończenie o 21.00.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Zdrowy dom, zdrowe dzieci, zdrowy naród”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama