Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pomoc dla pogorzelców

Za pośrednictwem Caritas można przekazać wsparcie poszkodowanym mieszkańcom Szybowic.

W sobotę 5 sierpnia 2017 r. w parafii Szybowice k. Prudnika wybuchł pożar tartaku. Doszczętnie spalił się nie tylko zakład pracy zatrudniający 10 osób, ale i dom właścicieli tartaku - Ewy i Feliksa Wysockich. Straty oszacowano na około 2 mln zł.

- Następnego dnia parafię odwiedził bp Andrzej Czaja, by nieść pokrzepienie osobom dotkniętym tragedią, ale i zachęcić wspólnotę parafialną i dekanalną do objęcia ich opieką. Na wniosek biskupa opolskiego Caritas Diecezji Opolskiej przekazała poszkodowanej rodzinie natychmiastową pomoc finansową w wysokości 10 tys. zł, w kolejnych dniach wsparcia udzielił też chcący zachować anonimowość przedsiębiorca, mając na uwadze zatrudnionych w tartaku ludzi - mówi ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.

Chętni - osoby prywatne bądź instytucje mogą ich także wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas Diecezji Opolskiej, na rachunek bankowy: Bank Pekao S.A. O/Opole 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092, z dopiskiem „pożar tartaku”.

Biskup polecał ich potrzeby Bogu i ofiarności ludzi także podczas obchodów odpustowych w Prudniku Lesie.

Właściciele tartaku i domu, który spłonął zamieszkali tymczasowo u swojej rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL