Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ważne słowa Arcybiskupa

Abp. A. Nossol: Idziemy do Boga nie drogą, lecz miłością - pełne nagranie homilii arcybiskupa z uroczystości w Kamieniu Śląskim.

"Dawno w środkach masowego przekazu nie było tyle nienawiści...", "Żadna reforma nie może być przeciwko komuś...", "Nie wolno nam chrześcijanom w cichości mówić: Niech toną, to i tak w większości muzułmanie", "Nie powinniśmy się bać nawet mocnego islamu, ale musimy się bać słabego chrześcijaństwa", "Zjednoczona Europa powinna być zbudowana na fundamencie miłości. Nie wolno jej zapomnieć o chrześcijańskich korzeniach, tymczasem ona właśnie chce o nich zapomnieć!" - te zdania wypowiedział abp Alfons Nossol podczas metropolitalnych obchodów ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Tam właśnie, podczas tych uroczystości, świętował swój potrójny jubileusz: 85. urodziny, 60-lecie kapłaństwa i 40. rocznicę święceń biskupich.

W niespełna półgodzinnej homilii arcybiskup nawiązał do nauczania papieża św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka, a także prymasa Stefana kard. Wyszyńskiego, czerpiąc z ich myśli ważne wskazówki odnoszące się do obecnej sytuacji, choć nie brakowało także humorystycznych akcentów.

Dla tych, którzy nie mogli być w tym czasie w Kamieniu Śląskim, zamieszczamy pełne nagranie homilii arcybiskupa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Anonim
    16.08.2017 20:33
    Bóg zapłać, Księże Arcybiskupie. Słowa tym cenniejsze, że nieczęsto słyszane...
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL