Nowy numer 42/2019 Archiwum

200 tysięcy złotych od 1300 osób

W ciągu 3 dni w zbiórkę na poszukiwanie ks. Krzysztofa Grzywocza w Alpach zaangażowała się ogromna liczba ludzi. Zebrała się wielka kwota.

- W ciągu 26 lat bycia dyrektorem Caritas nie doświadczyłem takiej spontanicznej zbiórki. To jest ogromna kwota zebrana w tak krótkim czasie. I to trzeba podkreślić – zebranej dla pojedynczej osoby, dla ks. Krzysztofa Grzywocza. To zapierało dech w piersiach. Wpłaty napływały dosłownie z wszystkich stron Polski, także z zagranicy. Ofiarowały je zarówno pojedyncze osoby, jak i wspólnoty – mówi ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej, która udostępniła subkonto dla akcji.

Zbiórka była spontaniczną, oddolną inicjatywą przyjaciół ks. Krzysztofa, którzy chcieli wesprzeć poszukiwania zaginionego w Alpach Walijskich księdza, ponieważ od niedzieli 20 sierpnia – zgodnie z szwajcarskimi przepisami – akcja ratownicza była już płatna.

Jak poinformował "Gościa Opolskiego" ks. Arnold Drechsler do dzisiaj (środa, 23 sierpnia), w niecałe trzy doby, na subkonto opolskiej Caritas wpłynęła kwota 200 tysięcy złotych. Wpłat dokonało 1300 osób.

Ponieważ akcja ratownicza jest zakończona i na ten moment nie powstają żadne dalsze koszta, więc proszę też, by dalej nie wpłacać środków na konto Caritasu. Tę część akcji –można powiedzieć z serca - kończymy - powiedział KAI biskup opolski Andrzej Czaja.

Jutro (czwartek, 24 sierpnia), około godz. 13 – po briefingu w kurii opolskiej – podamy informację m.in. nt. przeznaczenia kwoty zbiórki.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  23.08.2017 18:49
  To już od początku śmierdziało... Normalnie poszukiwania są pokrywane z ubezpieczenia - zaginiony ksiądz na pewno był ubezpieczony. Caritas niepotrzebnie naciąga ludzi...
 • Gość
  23.08.2017 21:55
  "Przeznaczenia kwoty zbiórki"?????przeznaczenie jest OCZYWISTE:Dalsze szukanie księdza!po to ja i cała reszta wpłacaliśmy pieniądze na subkonto Caritas. Szukać Go do skutku!
  doceń 5
 • Nie traćmy nadziei
  23.08.2017 22:08
  https://www.wprost.pl/swiat/339476/Cud-w-Alpach-70-latek-przezyl-tydzien-w-lodowej-szczelinie.html
  doceń 1
 • Gość
  24.08.2017 09:03
  https://m.deon.pl/161/art,272,doswiadczenie-piekna.html
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL