Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dziękczynienie za pół wieku

Zwieńczeniem diecezjalnych obchodów jubileuszu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym będzie poświęcenie Domu Miłosierdzia w Otmuchowie.

Złoty jubileusz Odnowy w Duchu Świętym już był obchodzony międzynarodowo w Rzymie, ogólnopolsko - na Jasnej Górze, a w sobotę 9 września zostanie uczczony diecezjalnie. Obchody odbędą się w Otmuchowie.

Najpierw w części zamkniętej członkowie opolskich wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym będą uczestniczyć w konferencjach, które wygłoszą ks. Eugeniusz Ploch i bp Andrzej Siemieniewski. Będzie czas na świadectwa, uwielbienie i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Natomiast o 16.00 w kościele parafialnym w Otmuchowie rozpocznie się dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai.

Po Eucharystii procesja przejdzie do Domu Miłosierdzia, który mieści się w kamienicy na otmuchowskim rynku. Biskup opolski poświęci to miejsce, które powstało, by realizować w nim uczynki miłosierdzia.

- W tym domu chcemy realizować uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy. Dostrzegamy wiele samotnych osób starszych, których dzieci wyjechały za granicę. Dostrzegamy osoby bezrobotne, rodziny, które nie radzą sobie finansowo, a także ludzi uzależnionych. W tym domu chcemy w konkretny sposób im pomagać - mówi brat Grzegorz Kendik SVD, który czuwa nad powstawaniem Domu Miłosierdzia wraz z ks. Tomaszem Szczecińskim oraz Katolickim Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie „Marana Tha”.

Czytaj także:

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL