Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wierni złożonej przysiędze

Zbliża się diecezjalne dziękczynienie za złote i srebrne jubileusze małżeńskie.

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do wspólnego dziękczynienia Bogu wszystkich małżonków z całej diecezji, świętujących w tym roku 25. i 50. rocznicę ślubu .

"Jesteście autentycznymi świadkami, że trwałe małżeństwo i szczęśliwa rodzina to wspólnota, która najlepiej chroni człowieka przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi" - biskup opolski napisał w słowie skierowanym do złotych i srebrnych jubilatów małżeńskich.

"Kochająca się rodzina umożliwia każdemu ze swoich członków wszechstronny rozwój, doświadczenie miłości, odkrywanie własnej wartości, a także realizację powołania do świętości" - wskazał bp Czaja. Zaznaczył też, że podstawowym warunkiem trwania w sakramencie małżeństwa w sposób owocny i w radosnej miłości jest pielęgnowanie nie tylko więzi z małżonkiem, ale przede wszystkim więzi z Bogiem.

"Nic tak nie cieszy człowieka, jak szczęśliwe małżeństwo i rodzina. Nigdy nie rozczarowuje miłość, którą proponuje Bóg i której uczy nas Jego wcielony Syn - Jezus Chrystus. Pielęgnowanie więzi z Bogiem to życie w każdej dziedzinie zgodne z Dekalogiem, to dążenie do świętości w codzienności" - napisał biskup opolski.

Msza św. jubileuszowa w intencji wszystkich małżeństw obchodzących w tym roku 25. rocznicę ślubu odprawiona zostanie w niedzielę 10 września o 14.00 w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi Śląskiej (Opole, ul. Drzymały 1).

Tydzień później - w niedzielę 17 września - na dziękczynną Eucharystię jubileuszową do kościoła seminaryjnego w Opolu zaproszeni są wszyscy małżonkowie świętujący w tym roku 50. rocznicę ślubu. Również ta Msza św. rozpocznie się o 14.00.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL