Nowy numer 42/2019 Archiwum

Rekolekcyjne owoce

– Dzielmy się tym, co działo się w naszych sercach – zachęcał ks. Leszek Rygucki, diecezjalny moderator ruchu oazowego.

Przed przybyciem tu zmagałam się z pytaniami, jaki wybór w życiu podjąć, na jakie studia pójść, jakie jest moje powołanie. Ale po głowie chodziło mi dużo różnych rzeczy i nic tak naprawdę nie słyszałam. A na oazie zrozumiałam, że nie warto koncentrować się tylko na sobie, na swoim myśleniu i swoich problemach, ale warto wyjść poziom wyżej. Może to nie ja mam problem z moim powołaniem, ale to Bóg ma problem, żeby mi o nim powiedzieć, bo jestem zbyt zamknięta na Jego słowo – opowiadała Sara, która uczestniczyła w III stopniu Oazy Nowego Życia.

Powakacyjny diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło–Życie, który w sobotę 2 września miał miejsce w opolskiej parafii Przemienienia Pańskiego, był właśnie okazją do tego, by w gronie członków ruchu podzielić się świadectwem z przeżytych rekolekcji. – Nie mówmy o tym, co się działo na rekolekcjach, bo każdy z nas wie, jak one przebiegają. Dzielmy się tym, co działo się w naszych sercach – zachęcał ks. Leszek Rygucki, diecezjalny moderator ruchu. I tak też się stało. Oprócz Sary o rekolekcyjnych doświadczeniach mówiła m.in. Wiktoria, która była na II stopniu Oazy Nowego Życia. – To już najwyższy czas, by wiedzieć, co w życiu robić. I na tym chciałam się skupić w czasie rekolekcji, bo dla mnie powołanie to coś znacznie więcej niż tylko wybranie zawodu – mówiła Wiktoria. I przyznała, że rekolekcje przyniosły jej odpowiedź, w jaki sposób ma służyć Panu Bogu. Na spotkanie przyjechało około 80 młodych oazowiczów, m.in. z Opola, Krapkowic, Kędzierzyna-Koźla, Kietrza, Prudnika, Nysy, Strzelec Opolskich i Otmuchowa, a także małżonkowie z Domowego Kościoła z rejonów: Opole, Prudnik-Nysa, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie i Wołczyn-Kluczbork. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Czaja. Dziękował członkom ruchu, że są w Kościele opolskim wyraźnie obecni. A w homilii, za słowami św. Pawła: „Zachęcam was, abyście się coraz bardziej doskonalili”, przypominał, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości. Tłumaczył, że doskonalenie się, a więc dążenie do świętości, nie jest jedynie dla prymusów chrześcijaństwa. Dla młodzieży oazowej Dzień Wspólnoty rozpoczął się już w piątek. Młodzi zadomowili się w salkach parafialnych, wieczorem uczestniczyli w Mszy św., przeżywali Namiot Spotkania, a także adorację Najświętszego Sakramentu, która prowadziła ich ku doświadczeniu miłości Pana Boga. – To była dla młodych okazja, by spotkać się ze sobą po wakacjach, by zobaczyć, jak ich już jest dużo – mówi ks. Mateusz Mytnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL