Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmiany w przygotowaniu do bierzmowania

W nowym roku szkolno-katechetycznym przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczynają jednocześnie szóstoklasiści i siódmoklasiści.

Od roku szkolnego 2020/2021 w diecezji opolskiej 3-letnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania będzie odbywało się w klasach VI, VII i VIII szkoły podstawowej. Dotąd przygotowanie odbywało się w I, II i III klasie gimnazjum.

W okresie wdrażania tej zmiany przygotowanie przyjmie formułę przejściową. To znaczy, że w roku szkolnym 2017/2018 pierwszym rokiem przygotowania jednocześnie są objęci uczniowie VI i VII klasy szkoły podstawowej, którzy sakrament bierzmowania przyjmą w 2020 r. jako uczniowie VIII klasy podstawówki i I klasy szkoły średniej. Drugim rokiem przygotowania objęta jest II klasa gimnazjum, a trzecim rokiem przygotowania - III klasa gimnazjum.

Od kolejnego roku pierwszym rokiem przygotowania będą obejmowani uczniowie VI klasy podstawówki, którzy bierzmowanie będą przyjmować jako uczniowie VIII klasy.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL