Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jezusowi – całe nasze życie

List pasterski biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

W najbliższą niedzielę (10 września) w kościołach diecezji opolskiej będzie odczytany „List biskupa opolskiego z myślą o wywyższeniu Jezusa w diecezji” pt. „Jezusowi – całe nasze życie”.

Bp Andrzej Czaja zaznacza na początku, że napisał list z powodu „zatroskania o Wasze duchowe dobro i zbawienie”. Opolski ordynariusz pisze, że „mamy do czynienia z coraz większym kryzysem i osłabieniem wiary chrześcijańskiej”. Jako potwierdzenie przywołuje dane statystyczne : „W skali całej diecezji w niedzielnej liturgii uczestniczy mniej niż 40% wiernych. Cyfry uśrednione z ostatnich trzech lat przedstawiają się następująco: na ogólną liczbę 850 tys. mieszkańców diecezji, wiarę deklaruje 783 tys. osób, a regularnie praktykuje 301 tys. Tego stanu rzeczy nie możemy lekceważyć.”

Dlatego biskup opolski apeluje do wiernych: „musimy szerzej otworzyć drzwi Jezusowi i mocniej z Nim związać naszą codzienność. Chodzi przede wszystkim o przyznanie Jezusowi bezwzględnie pierwszego miejsca w naszym życiu”.

Ksiądz biskup nawiązując do ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana stwierdzają, że akt ten był zaciągnięciem przed Bogiem „wielkiej odpowiedzialności za naprawę i przemianę życia”. Przestrzega, że „istnieje niebezpieczeństwo zmarnowania przez nas Chrystusowego zwycięstwa, zmarnowania oferowanego nam zbawienia i obietnicy nieba”.

Nawiązując do setnej rocznicy objawień maryjnych w Fatimie bp Czaja nawołuje: „Po pierwsze, więcej pokuty! Po drugie, więcej modlitwy, zwłaszcza różańcowej. I po trzecie, trzeba krzewić nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, celem wynagradzania Bogu wszelkich zniewag i grzechów”.

Clou listu zdają się stanowić słowa biskupa opolskiego: „zwracam się do Was z wielkim apelem o podjęcie dzieła odnowy życia i wywyższenia Jezusa we wszelkich jego wymiarach. Myślą przewodnią realizacji tego dzieła czynię te proste słowa: Jezusowi – całe nasze życie”

Biskup opolski nakreśla w liście duszpasterski 7-letni plan odnowy życia chrześcijańskiego, ponieważ w 2024 roku przypadnie millenium posiadania relikwii Krzyża Świętego przez obecny kościół katedralny w Opolu. Na początek tego dzieła „odrodzenia w diecezji żywej wiary apostolskiej” bp Andrzej Czaja zaprasza wszystkich na 16 września (sobota, od godz. 7.30) na Górę Świętej Anny, gdzie podczas obchodów kalwaryjskich ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego będzie ponowiony Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast dla wiernych z parafii miasta Opola taką inauguracją będzie katedralny odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września, 17.30).

Całość listu na następnej stronie.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL