Nowy numer 41/2019 Archiwum

Jak u siebie

– Wzywają nas papieże, byśmy zanurzyli się w Bożym miłosierdziu i tak go zaczerpnęli, byśmy mieli potem drugiemu co dać – mówił bp A. Czaja.

Okazja była podwójna, bo akt poświęcenia Domu Miłosierdzia poprzedziło diecezjalne świętowanie w Otmuchowie 50-lecia Odnowy w Duchu Świętym – konferencje ks. Eugeniusza Plocha, bp. Andrzeja Siemieniewskiego, świadectwa, uwielbienie, koronka do Miłosierdzia Bożego i dziękczynna Msza św. z bp. Andrzejem Czają. Po niej uczestnicy procesyjnie przeszli przed Dom Miłosierdzia, a opolski ordynariusz dokonał jego poświęcenia. Uroczystość zakończyło wypuszczenie dwóch gołębi i zapalenie płomienia, który goście mogli zanieść do swoich domów.

– To dla nas bardzo ważna chwila, piękne przeżycie. Na co dzień udzielamy się tu kulinarnie. Nie należymy do Odnowy, lecz do wspólnoty maryjnej, ale działamy tu wspólnie. Cała parafia zresztą wspiera to dzieło. Już widać, że to miejsce było potrzebne, że się sprawdza – przyznają Barbara Sukiennik i Grażyna Klimonda.

O tym, że Dom Miłosierdzia ma wielu przyjaciół, którzy pomagają, mówi Renata Łukasiewicz ze wspólnoty Marana Tha. – Ten dom jest naszym kołem napędowym, tu się spotykamy, modlimy. Dawniej na przykład po adoracji się rozchodziliśmy, teraz siadamy przy wspólnym stole, jak w domu, i rozmawiamy o wszystkim. Zrobiło się tak rodzinnie, chyba dlatego ludzie czują się tu dobrze, jak u siebie. Myślę, że o takie relacje i więzi Panu Bogu chodziło.

– To zarówno zwieńczenie, jak i początek tego dzieła miłosierdzia. Tu odbywają się rekolekcje, każdy głodny może zjeść, ale i porozmawiać, uzyskać pomoc. Mamy dalsze plany. To nie jest tylko dom wspólnoty, ale też wszystkich, którzy chcą doświadczyć miłosierdzia bądź je dawać. Mamy już zarejestrowane Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Marana Tha”, w które każdy może się włączyć – dodaje Andrzej Łukasiewicz, jeden z inicjatorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL