Nowy numer 41/2019 Archiwum

Renowacja we wnętrzu katedry

Od poniedziałku Msze św. w tygodniu odprawiane będą w pobliskim kościele św. Sebastiana.

Ks. Waldemar Klinger, proboszcz katedralnej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, informuje, że w związku z rozpoczęciem prac renowacyjnych we wnętrzu katedry już od 18 września przez najbliższe 3 miesiące wszystkie Msze św. od poniedziałku do sobotniego poranka będą celebrowane w kościele św. Sebastiana. Ich godziny pozostają bez zmian.

Natomiast niedzielne Msze św. od sobotniego wieczoru po wieczór niedzielny będą sprawowane w katedrze. - Na niedzielę będziemy wracali do katedry, dzięki czemu parafianie i goście będą mogli zobaczyć postęp prac renowacyjnych ścian, sufitu i filarów - mówi ks. Waldemar Klinger.

- Przeniesienie Mszy św. do kościoła św. Sebastiana jest dla nas wygodniejsze, bo nie będziemy musieli odprawiać Eucharystii w kurzu skuwanych ścian. Jest to też wygodniejsze dla pracowników, którzy będą mogli maksymalnie wykorzystać czas, prowadząc prace renowacyjne od wczesnych godzin porannych po wieczorne - wyjaśnia proboszcz. Dodaje, że taki stan potrwa 3 miesiące. - Po etapie skuwania tynków chcemy na kilka miesięcy powrócić do katedry. Na bieżąco będziemy o tym informować - zapewnia.

Prace potrwają do końca czerwca 2020 roku i obejmą renowację ściany północnej i południowej od prezbiterium aż do chóru, a także renowację sufitu. Koszt prac to ponad 5 milionów złotych. - 4 miliony złotych to dotacja z Unii Europejskiej, a 1 milion 30 tysięcy złotych musimy jako parafia pozyskać - informuje ks. Klinger.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL