GN 48/2020 Archiwum

Spotkałem Pana

26. edycja tego festiwalu oraz 5. Spotkanie z Afryką rozpocznie się w Raciborzu już w piątek.

Tym razem oba wydarzenia organizowane przez raciborską młodzież zostały połączone. Odbywać się będą w najbliższy weekend, 22-24 września. Zakróluje uwielbienie, muzyka chrześcijańska i klimaty misyjne.

Festiwal Spotkałem Pana rozpocznie się już w piątek 22 września Eucharystią dla młodzieży w kościele NSPJ o godz. 18.00. Po niej, o 19.30 nastąpi Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi modlitewnie i muzycznie, zaproszony na to wydarzenie gość - Poldek Twardowski.

Na sobotnie przedpołudnie (od godz. 10.15) zaplanowano koncert plenerowy przy Parku Roth, który rozpocznie zespół 2xM oraz Skład Raciborskich Wieczorów Uwielbienia. Później, o zachodzie słońca (ok. 19.30) w parafii NSPJ rozpocznie się wieczór filmowy.

W niedzielę, 24 września będzie miało miejsce V Spotkanie z Afryką - wydarzenie misyjne organizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Misyjnego Młodzi dla Kamerunu przy parafii NPSJ w Raciborzu.

- Tegorocznym celem festynu misyjnego jest zebranie środków na dalsze budowy zespołu edukacyjnego w Baffoussam. Obecnej trwają prace nad budową przedszkola. Wolontariusze od rana będą kwestować na misje, na Mszach św. kazanie wygłosi ks. Piotr Wala SDB, a raciborskie schole (m.in. z parafii WNMP i św. Józefa, Schola od Serca) uświetnią Eucharystie swoim śpiewem – zapowiada Sandra Niemiec, koordynatorka MdK z Raciborza.

Część popołudniowa rozpocznie się o godz.15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej przewidziane są koncerty. Wystąpią m.in.: Wokaliści młodzieżowego zespołu wokalnego Miraż z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Vespere Cultus, Perspektywa. Będzie okazja do rozmów z misjonarzami, m.in. z s. Rozalią Paliczką SsPs, Patrykiem Gaertnerem, przedstawicielem MdK oraz ks. Łukaszem Żabą.

Punktem centralnym będzie uroczysta Eucharystia o godz. 18.00, po której nastąpi projekcja filmu pt. „Jan Paweł II Szukałem was” ze specjalnym udziałem producenta Michała Jedynaka.

Wśród atrakcji nie braknie także wioski misyjnej. Będzie w niej: kącik zabaw dla dzieci w afrykańskim stylu, malowanie twarzy, kawiarenka przepysznymi ciastami, kiełbaski z grilla, kiermasz i wystawa misyjna, fotobudka, akcja "Dycha na misje".

Imprezy objął patronatem medialnym m. in.opolski „Gość Niedzielny”.

Spotkałem Pana   Organizatorzy zapraszają do udziału Materiały organizatora

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama