Nowy numer 42/2019 Archiwum

Różaniec do Granic

W święto Matki Bożej Różańcowej cała Polska ma zostać otoczona modlitwą.

- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennieRróżaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie - mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca do Granic. - Pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania Różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy - dopowiada.

W sobotę 7 października miejsca modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km.

W diecezji opolskiej, która również leży na granicy kraju, w inicjatywę można włączyć się w 13 kościołach: w Gościcach, Jasienicy Górnej, Głuchołazach, Racławicach Śląskich, Opawicy, Wiechowicach, Branicach (kościół Wniebowzięcia NMP), Dzierżysławiu, Pietrowicach Wielkich (kościół Świętego Krzyża), Pietraszynie, Samborowicach, Chałupkach oraz w sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie.

Rozpoczęcie o 10.30. W planie: modlitwa i konferencja, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu. Później przejście lub przejazd na granicę kraju, gdzie o 14.00 rozpocznie się Różaniec (cztery części).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL