Nowy numer 3/2021 Archiwum

Transitus – w stronę nieba

W przeddzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu franciszkańskie parafie zapraszają na specjalne, wieczorne nabożeństwo.

Transitus – w stronę nieba   Upamiętnia ono przejście założyciela ich zgromadzenia z tego świata do nieba.

- Jego celem jest zapalić i ożywić ducha franciszkańskiego w uczestnikach. To zaproszenie do uzyskania pokoju w swoim sercu - odpowiedź na dzisiejsze niespokojne czasy – tak o. Makary Lika OFM zaprasza Racibórz i okolice do parafii pw. św. Paschalisa w Raciborzu-Płonii.

Pierwszym punktem będzie opis śmierci Franciszka wg Tomasza z Celano. Dalej będzie czas na medytację i śpiew w wybranych, kluczowych aspektach życia św. Franciszka: Ewangelia, Eucharystia, Krzyż i uwielbienie Boga. Całość potrwa ok. 1 godz.

U franciszkanów w Opolu, Transitus będzie trwał niemal całą noc z wtorku na środę. Franciszkański zakon świeckich i Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej zapraszają na czuwanie 3 października (wtorek) od 19.00. Rozpocznie je Msza św., po niej, ok. 19.45 Transitus, o 20.30 rozważania franciszkańskie. Czas do północy wypełni Apel Jasnogórski (o 21.00), świadectwa, koronka franciszkańska. Po niej ok. 22.30, nastąpi przerwa na braterskie spotkanie przy kawie i herbacie, zaś o 23.15. konferencję „Maryja-Dziewica uczyniona Kościołem wygłosi o. Teofil Niewiński OFM. O północy rozpocznie się kolejna Eucharystia z kazaniem a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważania o Bożym Miłosierdziu zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 3.00. Zaś w środę uroczysta Suma odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu rozpocznie się o godz. 19.00.

Transitus – w stronę nieba   Transitus upamiętniać będą także franciszkanie z Góry Świętej Anny. Tam to szczególne nabożeństwo, rozpoczynające się o 18.00, poprzedzone będzie Różańcem o 17.30 (plakat tutaj).

Tak samo – od Różańca o 17.30 zacznie się też Transitus w sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie (ul. Poniatowskiego 5). O 18.00 Msza św. a po niej samo nabożeństwo – pamiątka śmierci św. o. Franciszka (plakat tutaj).

W Głogówku już rozpoczęło się Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu - w poniedziałek i wtorek w kaplicy Loretańskiej po Mszy św. jest wystawiony Najświętszy Sakrament, który można adorować do nabożeństwa wieczornego. Transitus rozpocznie się we wtorek, 3 października, po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30), franciszkanie zachęcają do zabrania na nie świec. Zaś nazajutrz, w środę, 4 października, w czasie Mszy odpustowych (o godz. 7.00, 9.30, 12.00 i 18.00) kazania będzie głosił o. Ignacy Tomaszewski, franciszkanin z Zielonej Góry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama