Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wyrok dla ks. Krzysztofa K. za wykorzystanie seksualne małoletniej niepełnosprawnej

Ksiądz został skazany za seksualne wykorzystanie bezradności małoletniej, niepełnosprawnej dziewczyny na półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na sześć lat.

Ks. Krzysztof K., były proboszcz w Wojnowicach k. Raciborza, w ubiegły czwartek został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Rybniku za seksualne wykorzystanie małoletniej, niepełnosprawnej dziewczyny. Ksiądz został skazany na półtora roku pozbawienia wolności z zawieszeniem wyroku na 6 lat. Ks. K. otrzymał także zakaz wykonywania zawodu nauczyciela religii przez 5 lat i zakaz kontaktowania się z małoletnią przez okres 3 lat.

Oskarżenie zarzucało ks. K., że w roku 2012 i 2013 - gdy był katechetą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niedosłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu, wykorzystując bezradność niepełnosprawnej małoletniej, co najmniej trzy razy obcował z nią płciowo. Dyrekcję szkoły poinformowała o tym koleżanka dziewczyny, a dyrekcja zgłosiła sprawę do prokuratury.

Z chwilą wpłynięcia aktu oskarżenia do sądu biskup opolski Andrzej Czaja odwołał księdza z funkcji proboszcza, a ksiądz został odsunięty od pracy z młodzieżą.

Po zapadnięciu wyroku sądu, sprawa ks. K. będzie skierowana przez biskupa opolskiego do Kongregacji Nauki Wiary, która nałoży na księdza karę kanoniczną. Może nią być nawet wydalenie ze stanu kapłańskiego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama