Nowy numer 3/2021 Archiwum

W krainie muzyki

III Tydzień DIMK to okazja do poznania, jak się uczą przyszli muzycy kościelni - organiści, kapelmistrzowie i chórzyści.

W krainie muzyki   W nowych salach wszystko kojarzy się z pięknem i muzyką Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Do posłuchania muzyki organowej, wzięcia udziału w otwartej próbie chóru, skorzystania z darmowej lekcji emisji głosu czy zwiedzenia nowej siedziby zaprasza Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu.

Będzie on trwał od 15 do 21 października. Szczegółowy program tutaj.

Zainauguruje go niedzielny koncert w kościele św. Sebastiana (pl. Sebastiana 2). Ponieważ będzie on w ramach 14. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim, więc królować będą dzieła J.S. Bacha, M. Brosiga i J. Pachelbela. Początek o godz. 17.00.

W kolejnych dniach będzie możliwość podejrzeć próbę chóru Schola Cantorum Opolensis (poniedziałek, godz. 18.00, sala Muzykologii, przy ul. Drzymały 1a), zwiedzić siedzibę DIMK przy ul. Grunwaldzkiej 7 (w godz. 14.00-17.00), zapisać się na indywidualne zajęcia z emisji głosu w czwartek (od. 17.00, ul. Drzymały 1a), w piątek zapisać się do chóru żeńskiego albo umówić się w sobotę na rozmowę z wykładowcami DIMK.

Centralnym punktem 3 Tygodnia DIMK będzie Msza św. w środę o godz. 17.00 pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały (w kościele seminaryjno-akademickim, ul. Drzymały 1). Po niej tegoroczni absolwenci odbiorą dyplomy, a uczniowie II roku kierunku Organista i studenci kierunków podyplomowych indeksy.

W krainie muzyki   Wykładowcy są bardzo przyjaźni, choć wymagający... Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama