Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sami swoi?

Zbliża się XXII Seminarium Śląskie. W tym roku temat wyjątkowo gorący i aktualny: obcy i wielokulturowość.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i współorganizatorzy zapraszają na kolejne, już 22. Seminarium Śląskie (25–27 października) w Centrum Kultury i Nauki WT UO w Kamieniu Śl. Temat tegoroczny: „Sami swoi? Wielokulturowość we współczesnej Europie”.

Uroczysta inauguracja seminarium z udziałem m.in. biskupa opolskiego Andrzeja Czai odbędzie się w środę 22 października o 10.00. Potem, o 10.30, rozpocznie się debata pt. „Różnorodność – bogactwo czy zagrożenie dla współczesnej Europy?”.

Przez trzy dni kilkudziesięciu naukowców z Polski, Niemiec i Francji oraz politycy będą rozmawiać o tym, kim jest obecnie dla nas, w Europie, „obcy”. Temat podjęty będzie w wielu kontekstach: politycznym, prawnym, społecznym i religijnym.

Obok prelekcji, wykładów i dyskusji organizatorzy przygotowali dwa spotkania wieczorne, w których udział jest bezpłatny (wymagane jest potwierdzenie udziału do 19 października). 25 października o 18.30 będzie to rozmowa z abp. Alfonsem Nossolem nt. „Życie w wielokulturowości”, a 26 października o 18.30 – wieczór z muzyką jazzową i swingiem – koncert zespołu Take Style.

Całość programu XXII Seminarium Śląskiego i zgłoszenia udziału (również do 19 października) - TUTAJ.

„Gość Opolski” jest patronem medialnym seminarium.

Sami swoi?   materiał organizatora

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL