Nowy numer 42/2019 Archiwum

Posprzątają zapomniane cmentarze

Już po raz 17. w gminie Murów strażacy i mieszkańcy będą sprzątać przedwojenne cmentarze.

Akcję rozpoczęli w 2001 roku strażacy z gminnego zarządu OSP w Murowie z inicjatywy prezesa zarządu Andrzeja Puławskiego. Także kiedy A. Puławski został wójtem gminy akcja jest kontynuowana.

Rok w rok, zawsze w sobotę przed uroczystością Wszystkich Świętych, rankiem, grupy strażaków z Murowa, Zagwiździa, Radomierowic, Dębińca, Starych Budkowic, Bukowa, Grabczoka, do których dołącza część mieszkańców, wyruszają na teren starych, przedwojennych, zapomnianych cmentarzy - na których spoczywają przede wszystkim przedwojenni ewangeliccy mieszkańcy tych miejscowości - i gruntownie je sprzątają . Są na tych cmentarzykach także pojedyncze groby powojenne.

W tym roku ochotnicy z gminy Murów posprzątają cmentarze w Okołach, Święcinach i Grabicach. Akcja rozpocznie się o godz. 9.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL